Osiągnięcia zawodników KU AZS UKSW w sezonie 2017/2018.

Sekcja Judo:

Niebawem, 23 marca nasz student ekonomii menedżerskiej Oleksii Lysenko wystartuje w Akademickich Mistrzostwach Polski w Judo, które odbędą się w Białymstoku. Oleksii to mistrz Pucharu Europy, wicemistrz Pucharu Świata, aktualny wicemistrz Mistrzostw Polski Seniorów oraz trzykrotny mistrz Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w kategorii do 100 kg. Broniąc ostatniego tytułu w grudniu ub. roku walczył z zawodnikiem Szkoły Głównej Pożarniczej, następnie w półfinale zmierzył się z członkiem AWF Warszawa. Bez większych problemów przeszedł do finału pokonując studenta Vistuli.

Badminton:

Krajową mistrzynią jest też studentka biologii Joanna Stanisz. W grudniu ub. roku reprezentowała naszą uczelnię na Mistrzostwach Polski AZS w Badmintonie. Rywalizowała w grze pojedynczej i podwójnej kobiet – w tej drugiej wraz z Aleksandrą Białek z AZS UR. W grze singlowej, bez straty żadnego seta, Asia pokonała wszystkie rywalki i stanęła na najwyższym miejscu podium, w deblu natomiast zdobyła brąz.

– Uważam zawody za udane. Wprawdzie nie obroniłyśmy tytułu deblowego sprzed roku, ale medal mamy. Generalnie ciężko mi się grało na tych zawodach, nie byłam w najlepszej formie, dlatego tym bardziej jestem zadowolona ze zwycięstwa – podsumowuje Asia.

UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone © 2016